Koronavirus
Infekce koronavirem Covid-19 a tradiční čínská medicína
Tradiční čínská medicína zařazuje toto onemocnění mezi onemocnění NÁKAZOU a rozděluje ho na onemocnění s lehčím a těžším průběhem.
Zároveň nabízí několik potravinových doplňků (bylinných směsí) na různá stádia onemocnění:
- Fáze 1 - počáteční stádium onemocnění, kdy pacient vnímá nastupující virózu, kýchá, má rýmu, kašle, má zvýšenou teplotu s odporem k chladu, může mít pocit únavy, tíhy, průjem a nauzeu; (v nabídce bylinná směs)
- Fáze 2 - pokročilá fáze onemocnění s postižením plic, kdy pacient má horečku, suchý ale dráždivý kašel, dušnost, větší či menší zchvácenost; kašel se může stát v průběhu dnů produktivním s vykašlávání žlutých hustých hlenů (kvůli bakteriální superinfekci), nastupujícími poruchami vědomí (s hrozícím přechodem do stádia 3); (v nabídce bylinná směs)
- Fáze 3 - vyžadující přístrojovou asistenci
- Fáze 4 - úzdrava, kdy pacient je slabý, pokašlává, má nechutenství a spontánně se potí; (v nabídce bylinná směs)
Důležitá je PREVENCE:
- V rámci prevence doporučila Univerzitní nemocnice TCM v Pekingu preventivní směs bylin.
Směs má preventivní účinek v místech nákazy, kdy propuknutí onemocnění hrozí každým dnem. Nepředstavuje však prevenci postavenou na posouzení individuálního stavu pacienta. Je nutno začít se správnou životosprávou, zaměřenou na zlepšení imunity. Jinak ani výše uvedená preventivní směs nemůže účinně pomoci.
PRO KOHO JSOU SMĚSI URČENY:
Preventivní bylinná směs je určena pro všechny, kteří se pohybují v prostředí kde hrozí zvýšené riziko nákazy a nebo pro ty, kteří se musí setkávat se zvýšeným počtem lidí.
Směs můžete objednat na telefonním čísle: 775 302 437. Cena 14 dní: 600 Kč.
Bližší informace budou sděleny telefonicky. U popisů bylinných doplňků stravy bohužel nenaleznete podrobnosti týkající se případných možností jejich podpůrného využití v rámci celostních přístupů k podpoře organismu. Prodejcům je sdělování těchto informací zakázáno nejen unijní, ale i českou legislativou.
Uvedené informace o bylinných směsích jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad, doporučení a léků od kvalifikovaného lékaře.
JAK SI MOHU POMOCI ?
Měli bychom brát vážně veškeré rady ohledně dobré hygieny rukou, snížení sociálního kontaktu a zajištění toho, abychom se starali o naše zranitelné.
Měli bychom posílit imunitní systém správnou stravou:
- vitamín C prospívá imunitnímu systému - mandarinky, citrony, pomeranče a grapefruity jsou plné vitamínu C - účinného antioxidantu, který podporuje imunitu vytvářením bariéry proti napadení patogeny a volnými radikály. Dejme si po probuzení velkou sklenicí teplé vody se šťávou z poloviny citronu
- červená paprika obsahuje dvakrát tolik vitamínu než citrusové plody, hemží se antioxidanty ničícími volné radikály, díky čemuž je silným spojencem pro boj proti infekcím a posílení imunity.
- česnek (nepřidávejte do jídla jen pro chuť) funguje jako imunitní zázrak. Po celá staletí byl česnek prohlašován za elixír zdraví, a to díky svým antioxidačním účinkům. Česnek lze žvýkat, rozdrtit nebo nakrájet na kousky, čímž vznikne „ allicin “ - účinná látka, která dává česneku jeho imunitní výživu. Pro zvýšení imunity konzumujeme v syrovém stavu, tepelnou úpravou ztrácí allicin.
- vitamin A, C, E, bílkoviny a vlákninu nám dodává brokolice a listová zelenina
- květák je dalším posilovačem imunity, stejně jako brokolice
- zázvor má pro protizánětlivé účely, může pochlubit antioxidačními, protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi, které podporují imunitní reakce a pomáhají v boji proti nemocem.
- špenát se může pochlubit působivým obsahem vitamínu C a vysokou hladinou beta-karotenu, vitamínu A a zinku, které mají schopnost posílit imunitní systém a bojovat s infekcí.
- kukrkuma je díky antioxidačním, antimikrobiálním a antioxidačním vlastnostem mocným motorem pro imunitu. Mnoho lidí jej používá ke snížení zánětu při stavech, jako je osteoartróza. Konzumuje se dohromady s potravinami obsahující tuk -mastné ryby, mléko, avokádo.
- losos je plný vitamínu D, omega-3, bílkovin, vápníku a vitamínu E. Řada vědeckých výzkumů dokazuje, že u dospělých s nízkou hladinou vitamínu D je pravděpodobnější, že onemocní nachlazením, kašlem nebo infekcí horních cest dýchacích. V létě jsme vystaveni slunečnímu záření a tělo vyrábí vlastní vitamín D, ale v zimních měsících musíme zajistit, aby naše strava poskytovala dostatek vitamínu D.
- silná vývarová polévka z kostí a masa nám v dětství pomáhala překonat těžké období při nemoci a pomůže nám i v dnešní době. Polévky jsou velmi hydratační. Jsou důležité právě v době nemoci a pokud nepřijímáme dostatek tekutin.